تبلیغات
اخبار ،دانلود ،آموزش آنلاین بازی کردن بازی ها

بازی های انحصاری ps3 vs xbo360

تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 7 دی 1390, 11:59 ب.ظ

لازم به ذکر نیست که بخش مهمی از موفقیت کنسول‌ها، بخصوص در نسل هفتم از بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی وابسته به بازی‌ها و عناوین انحصاری و صد البته کیفیت آن‌هاست. از آن جایی که به اواخر سال 2010 میلادی نزدیک می‌شویم و تقریبا بیش‌تر بازی‌های انحصاری سال آینده‌ی این کنسول‌ها توسط سازندگان و شرکت‌های صاحب کنسول رونمایی شده است، می‌خواهیم بازی‌های مهم دو کنسول پلی‌استیشن3 و ایکس‌باکس360 را به صورت رو در رو بصورت مختصر معرفی کنیم:
بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن3:

1- بزرگ سیاره‌ی کوچک 2:
قسمت اول از بازی بزرگ سیاره‌ی کوچک یکی از بهترین بازی‌های پلتفرمر دو بعدی سال‌های اخیر بشمار می‌رود که به دلیل پتانسیل بسیار بالا در طراحی مراحل مختلف،‌ می‌توانست برای مدت بسیار زیادی بازی‌کننده‌ها را سرگرم نگاه دارد. نسخه‌ی دوم نیز قرار است 30 مرحله‌ی جدید بهمراه داشته باشد و توانایی طراحی مراحل در آن به شدت گسترش یافته است. بزرگ‌ سیاره‌ی کوچک 2 از حسگر حرکتی موو به‌عنوان کنترلر استاندارد پشتیبانی خواهد کرد و این یعنی تنوع در نوع روند بازی قسمت دوم. بنابر اطلاعات منتشر شده بازی‌کننده‌ها می‌توانند از تمام چند میلیون نقشه‌ی طراحی شده توسط سایر بازی‌کننده‌ها که هم‌اکنون در سرورهای این بازی در شبکه‌ی پلی‌استیشن موجود هستند، استفاده نمایند.
- LittleBigPlanet 2
سازنده: Media Molecule
ناشر: SCE
سبک: پلت‌فرمر معمایی
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: دی - بهمن 1389


2- کیلزون‌3:
بدون شک از حیث جلوه‌های بصری و گرافیکی کیلزون2 در سبک خود سرآمد بشمار می‌رود و حالا سوم از این مجموعه بازی‌ها نه تنها در این زمینه پیشرفت کرده بلکه از تکنولوژی تصاویر سه‌بعدی نیز پشتیبانی خواهد کرد. تیم طراحی و تولید استودیو بازی‌سازی گوریلاگیمز موفق شده است با استفاده مناسب از تجربه‌ی ساخت قسمت دوم از این سری بازی‌ها، خیلی زودتر از آن‌چه تصور می‌شد، قسمت سوم را در اختیار بازی‌کننده‌های مشتاق قرار دهد. بخش چندنفره‌ی آن‌لاین نیز در کیلزون3 پیشرفت چشمگیری داشته است. از همین حالا می‌توان این بازی را نامزد بهترین عنوان تیراندازی سال آینده میلادی دانست.
- KillZone3
سازنده: Guerrilla Games
ناشر: SCE
سبک: اکشن اول‌شخص
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1389


3- سرزمین ناشناخته 3: فریب دریک
در سال گذشته میلادی سرزمین ناشناخته 2 تقریبا تمامی جوایز مربوط به بازی سال و بهترین گرافیک را از آن خود کرد و به یکی از موفق‌ترین بازی‌های کنسول پلی‌استیشن3 بدل شد. روند عالی بخش تک‌نفره‌ی بازی، جلوه‌های بصری و گرافیکی بی‌نظیر، موسیقی استثنایی، روایت جذاب و پرکشش و بخش چندنفره‌ی آن‌لاین بسیار مفرح باعث تا رونمایی از قسمت سوم از این مجموعه بازی‌ها به آروزی قلبی تمام بازی‌کننده‌های کنسول پلی‌استیشن3 تبدیل شود. همان‌طور که اکثرا مطلع هستید این اتفاق چند روز پیش افتاد و سرزمین ناشناخته 3: فریب دریک، رسما برای عرضه در پایان سال آینده‌ی میلادی تایید شد. بدون هیچ شک و شبه‌ای سرزمین ناشناخته 3 از جمله برگ‌های برنده‌ی سونی و کنسول پلی‌استیشن3 طی سال آینده خواهد بود.
- Uncharted3: Drake’s Deception
سازنده: NaughtyDog
ناشر: SCE
سبک: اکشن سوم‌شخص
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: 10 آبان 1390


4- مقاومت3:
همان‌طور که مطلع هستید مقاومت نیز یکی دیگر از بازی‌های انحصاری سونی و کنسول پلی‌استیشن3 در سبک اکشن اول‌شخص است که در نهایت سکوت و آرمش رسانه‌ای توانسته پیشرفت فوق‌العاده‌ای را در قسمت دوم خود تجربه کند. اخیرا نیز استودیو بازی‌سازی آن یعنی اینسامنیاک اعلام کرده که ساخت مراحل قسمت سوم به پایان رسیده و می‌توان آن را از ابتدا تا پایان بازی کرد. این خبر در حالی منتشر می‌شود که هشت ماه تا تاریخ انتشار بازی باقی مانده و این یعنی زمان بیشتر برای پرداخت بازی. مقاومت3 در کنار کیل‌زون3 سال آینده عرصه را بر ندای‌وظیفه تنگ خوهند کرد!
- Resistance 3
سازنده: Insomniac Games
ناشر: SCE
سبک: اکشن اول‌شخص
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: 15 شهریور 13905- بدنام2:
سال گذشته قسمت نخست از مجموعه بازی‌ها بدنام (inFamous) توانست تعریفی جدید از سبک دنیای باز ارایه دهد و خود را از زیر سایه‌ی سنگین بزرگان این نقش از جمله مجموعه بازی‌های GTA بیرون بکشد. این عنوان توانست بر خلاف انتظار بسیار موفق ظاهر شود و مکانیزم خاص روند بازی آن علی‌رغم بدیع بودنش به بازی‌کننده‌های پلی‌استیشن3 حسابی چسبید. و حالا با قسمت دوم از این مجموعه بازی‌ها سر و کار داریم که از هر نظر نسبت به قسمت قبل گسترش یافته است. بدون شک بدنام2 سال آینده می‌آید تا خود را بعنوان یکی از بهترین‌های سبک دنیای باز مطرح نماید.
- inFamous2
سازنده: Sucker Punch Productions
ناشر: SCE
سبک: اکشن سوم‌شخص
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: 2011 میلادی


6- سوکام4:
همانطور که می‌دانید سری بازی‌های سوکام جزو بازی‌های تیراندازی تاکتیکی به حساب می‌آیند که بخش چندنفره‌ی آن‌ها همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. نسخه‌ی چهارم نیز که زیر نظر استودیو بازی‌سازی اصلی این سری یعنی Zipper Interactive مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را پشت‌سر می‌گذارد، قرار است علاوه بر بخش داستانی، بخش چند‌نفره‌ی قدرتمندی را ارایه دهد که بطور هم‌زمان از 32 بازی‌کننده پشتیبانی می‌کند. ویژگی مهم دیگر این بازی پشتیبانی از حسگر حرکتی پلی‌استیشن‌موو به عنوان کنترلر استاندارد است که سونی مانور زیادی نیز بر روی آن می‌دهد.
- SOCOM 4
سازنده: Zipper Interactive
ناشر: Sony Computer Entertainment
سبک: اکشن سوم‌شخص
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: 2011 میلادی


7- فلز در هم تنیده (Twisted Metal):
فلز در هم تنیده با بخش چند‌نفره‌‌ای که از 16 بازی‌کننده بطور هم‌زمان پشتیبانی می‌کند، پشتیبانی از دو تا چهار نفر در حالت تقسیم تصویر و تعداد زیادی مراحل و محیط های جدید، باز خواهد گشت. دیوید جفی که خلق بازی بزرگ خدای‌جنگ را در کارنامه دارد باز گشته است تا فلز درهم تنیده را که روزگاری از بهترین‌های پلی‌استیشن2 بشمار می‌رفت به بهترین‌های پلی‌استیشن3 تبدیل کند. لازم به ذکر است این عنوان از تکنولوژی تصاویر سه‌بعدی و حسگر حرکتی موو پشتیبانی نخواهد کرد.
- Twisted Metal
سازنده: Eat Sleep Play
ناشر: SCEA
سبک: Vehicle Combat
پلت‌فرم: انحصاری PS3
تاریخ انتشار: 2011 میلادی


دیگر بازی‌های مهم انحصاری پلی‌استیشن3 که تایید شده‌اند:
- آخرین نگهبان
- بازسازی سایه‌ی کلوسوس
- آژانس (The Agency)
- موتوراستورم آخرالزمان
- White Knight Chronicles 2

بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس360:

1- گیرزآووار3
مجموعه بازی‌های گیرزآووار در سال 2006 میلادی در اولین حضور خود در نسل هفتم از بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی توانست عنوان بازی سال را به خود اختصاص دهد. قسمت دوم از این سری در سال 2008 میلادی عرضه شد و توانست موفقیت‌های قسمت نخست را ادامه دهد و حالا گیرزآووار3 هر چه از این سری بازی‌ها می‌خواهید در خود جای داده است. گرافیک پیشرفته‌تر، گیم‌پلی بهبود یافته، قابلیت بازی به صورت همکاری چهار نفره و حالت‌های جدید در بخش چندنفره‌ی آن‌لاین باعث می‌شود که این بازی به یکی از خواستنی‌ترین بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس360 طی سال آینده‌ی میلادی تبدیل شود.
- Gears of War 3
سازنده: Epic Games
ناشر: Microsoft
سبک: اکشن سوم‌شخص
پلت‌فرم: انحصاری Xbox360
تاریخ انتشار: پاییز 13902- XCOM:
این بازی که در واقع یک بازسازی کامل از نسخه‌ی قدیمی این عنوان بشمار می‌رود در ابندا یک بازی استراتژی نوبتی بود. و حالا توسط استودیو سازنده‌ی قسمت دوم از مجموعه بازی‌های بایوشاک بازسازی شده و در سبکی کاملا متفاوت یعنی اکشن اول‌شخص بطور انحصاری در اختیار بازی‌کننده‌های کنسول ایکس‌باکس360 قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است این عنوان برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر خواهد شد

3- پادشاهی (Kingdoms):
همانطور که می‌دانید پادشاهی در نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای E3 امسال رونمایی شد و استودیوهای بازی‌سازی کرایتک که تا به حال تجربه‌ی ساخت یک بازی در محیط اساطیری و فانتزی را نداشته، حال می‌خواهد یک بازی اکشن سوم‌شخص را در این تم بسازد. طرفداران ایکس‌باکس360 امید بسیار زیادی به این عنوان دارند چرا که این کنسول همیشه جای خالی یک اکشن شمشیری را به صورت انحصاری احساس کرده است.

4-فورزا4:
با عرضه شدن گرن‌توریزمو5 و تمام شدن بحث‌های فراوان پیرامون این بازی، حالا نوبت فورزا4 است که محافل طرفداران بازی‌های شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی را به خود اختصاص دهد. هنوز اطلاعات زیادی از این بازی در دست نیست و تنها می‌دانیم که تاریخ عرضه‌ی آن اواخر سال 2011 است. البته لازم به ذکر است مسوولان استودیو بازی‌سازی Turn10 تایید کرده‌اند این بازی در هنگان عرضه از حسگر حرکتی کینکت به‌عنوان کنترلر استاندارد پشتیبانی خواهد کرد.
- Forza4
سازنده: Turn10
ناشر: Microsoft
سبک: شبیه‌ساز مسابقات اتومبیل‌رانی
پلت‌فرم: انحصاری Xbox360
تاریخ انتشار: پاییز 1390


5- جنگ‌های ستارگان (کینکت):
تا به حال چندین بازی از سری فیلم‌های جنگ‌های ستارگان عرضه شده است ولی نسخه‌ی کینکت یک ویژگی مهم دارد. و این ویژگی چیزی نیست جز این‌که شما می‌توانید کنترل شمشیر لیزری را با حرکات بدن در دست بگیرید و نیرو‌ها را با دستانتان رها کنید! همین ویژگی سبب می‌شود که این بازی که از نظر تکنیکی در سطح بالایی نیست،‌ بسیار مورد توجه قرار بگیرد. البته این بازی در اواخر سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهد شد و همین امر این شبه را ایجاد کرده است که تیم سازنده در خلق تجربه‌ای منحصربفرد از جنگ‌های ستارگان با استفاده از کینکت به مشکل برخورده است. زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.

6- Codename D:
این عنوان یکی از عناوین انحصاری حسگر حرکتی کینکت است که توسط کارگردان مشهور ژاپنی، سودا51 ساخته می‌شود و فعلا هیچ اطلاعاتی از آن به بیرون درز نکرده است. حتا نام بازی نیز به احتمال زیاد تغییر خواهد کرد.


دیگر بازی‌های مهم انحصاری ایکس‌باکس360 که تایید شده‌اند:
- The Secret World
- Haunt
- Steal Battalion: Heavy Armor
در خصوص اکثر بازی‌های کنسول ایکس‌باکس360 هنوز اطلاعات بیشتر به بیرون درز نکرده است و از همین رو نتوانستیم بطور مفصل به آن‌ها بپردازیم. در هر صورت انتخاب پلت‌فرمی که از حیث عناوین انحصاری طی سال آینده‌ی میلادی عملکرد مطلوب‌تری از خود بنمایش خواهد گذاشت را به شما واگذار می‌کنیم.
banner

موضوعات
درباره ما


ایجاد کننده وبلاگ : hooman spv

این صفحه را به اشتراک بگذارید

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس
برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


کد گالری

ابزار وبلاگنویسان
banner 200x600
نظر سنجی

به نظر شما کدام یک از دستگاه های زیر برای بازی بهتر است.پیوند های روزانه
کلمات کلیدی