Uncharted 3
Drake's Deception


 • سازنده : Naughty Dog
 • ناشر :Sony Computer Entertainment
 • كارگردان : Amy Hennig
 • سری بازی :Uncharted
 • پلتفرم :PlayStation 3
 • تاریخ عرضه : November 1, 2011
 • سبك :Action-adventure, platformer,third-person shooter
 • مود ها : Single-player, Online multiplayer, Online co-op
 • رسانه :Blu-ray Disc
 • تعداد بازیكن ها : 1 نفر
 • كیفیت تصویر : 480p-1080p

سری بازی هایUncharted

سری بازی های پر طرفدار Uncharted كه توسطNaughty Dog ساخته و مشوند و به صورت انحصاری برای Ps3 عرضه میشوند در نتیجه ناشر بازی Sony Computer Entertainment می باشد. سبك بازی سوم شخص و اكشن ماجراجویی و پلتفورمر می باشد و یكی از بازی هایی است كه به معنای واقعی كلمه ماجراجویی می باشد .تا به حال دو Main Game عرضه شده اند كه Drake's Deception سومین نسخه ی بازی محسوب میشود .Uncharted: Drake's Fortuneاولین نسخه از سری بازی ، Drake's Fortune می باشد . بازی دارای ناشر و سازنده و سبكی مشابه دیگر نسخه های این سری بازی ها دارد و داستان بازی حول ماجراجویی شخصیت اول این سری بازی یعنی Nathan Drake می پردازد كه او یكی از نوادگان جستجو گر بزرگ Sir Francis Drake می باشد . ناتان در این نسخه از بازی به دنبال گنج گمشده ی El Dorado در آفریقای جنوبی می گردد . همراهان او در این سفردوستش Victor "Sully" Sullivanو یك روزنامه نگار به نام Elena Fisher بودند .

Uncharted 2: Among Thieves

دومین بازی از سری بازی های Uncharted آوازه ی این سری بازی ها را به اوج رساند . نسخه ی دوم بازی با استفاده از یك مكانیزم زیبا ناتان را این بار به نپال و به جستجو در كوه های هیمالیا برای پیدا كردن شهری گمشده به نام Shambhala كشاند . نسخه ی دوم با همان تیمی كه نسخه ی اول را ساختند كار را شروع كردند و در بازی همان شخصیت ها در كنار شخصیت های جدیدی مثل Chloe Frazer ( یك شخصیت جدید كه با گذشته ای همراه با عشق با ناتان داشته است ) و یا Harry Flynn ( یك شریك زرنگ برای دریك ) و Zoran Lažarević یك جنایتكار . ! نسخه ی دوم همچنین با معرفی قسمت multiplayerگامی بزرگ در موفقیت این نسخه برداشت .


 


به نظر خیلی ساده تر از آنچه تصور میشد آخرین ماجراجویی Nathan Drake فراموش خواهد شد . این بار یكسال بعد از حوادثی كه در Uncharted 2: Among Thieves رخ داد ، ماجرایی جدید را تجربه خواهیم كرد . تنها یكسال پس از Among Thieves . عالیه ! چیزی كه VGA امسال رو متفاوت كرد شایعاتی بود كه قبل از مراسم پخش شد و باعث شد لحظه شماری برای آغاز مراسم و یك رونمایی بزرگ آغاز شود . البته نباید از Mass effect 3 گذشت كه آن هم پیش از مراسم زمزمه هایی از ساخته شدنش پخش شده بود . در هر حال الان ما چه چیزی از تریلر و در مورد بازی فهمیده ایم ؟
زمانی كهساخت Uncharted 2: Among Thieves عرضه شد ، صدای شخصیت ها مخصوصا ناتان بسیار خوب كار شده بودن كه البته در كل صداگزاری بازی عالی بود . جلوه های بصری بازی نیز لذت بخش بودو تریلری كه از بازی منتشر شد ما را تا لبه ی صندلی هایمان برای ادامه ی آن كشید و ناگهان تمام شدو تنها سوالات بی پاسخ باقی ماند . این ها همه برای جذب ما كافی بود ، تریلر آغازین Uncharted 3: Drake's Deception هم همین روند رو طی كرد . ولی این تریلر طرفداران بازی رو بیشتر جذب خود كرد . طوری كه همه ی آن ها بعد از پایان تریلر مسلما دوست داشتن هر چه زودتر بازی دست آن ها بود .


جمله ی اول تریلربه ژرفای و عمق داستان بازی اشاره میكند "All men dream, but not equally." تمام افراد رویا دارند ، ولی نه به یك شكل .در اصل این جملات مطلق به فیلمی به نام هفت ركن عقل The Seven Pillars of Wisdom می باشد كه درباره ی زندگی نامه ی لورنس عربستان بود . بعد از این مقدمه ی تریلر ، قدم به صحرایی بزرگ و داغ می گذاریم . ناتان به آرامی در شن ها حركت میكند . خسته و درمانده ، البته نه زخمی و خونی مثلAmong Thieves . زمانی نمیگذرد كه لاشه ی هواپیمایی را در پشن ناتان می بینیم و بعد از آن مانند فیلم های سینمایی نمایی وسیع از بیابان . برخورد یك هواپیما در دل یك بیابان و یك بازمانده فقط . ناتان . مانند دیگر تریلر های زیبا ، نقطه ی اوج تریلر با یك آهنگ كه به صورت پله ای بلند تر میشد به اوج رسید و ناتان نگاهی به افق كرد .و صفحه ناگهان سیاه شد . ولی فقط برای چند ثانیه . حالا زمانی است كه طرفداران بازی Victor Sullivanرامی بینند كه در بازی دیگر میخواهد به سمت خارج شدن از تاریكی ها قدم بردارد . البته در تریلر گیم پلی كلی بازی نیز به نمایش در آمد .سری بازی های Uncharted برای به نمایش در آوردن یك گرافیك عالی در بازی های PS3 معروف اند . Uncharted 3 نیز به نظر می آید همین روند را سیر خواهد كرد . البته این پایان كار نیست . Naughty Dogاعلام كرده است كه برنامه های بیشتری برای اضافه كردن به این بازی دارد . به عنوان مثال ، به جای مبارزات تن به تن ، بازیكن حالا قادر میباشد كه همزمان در یك زمانبا چندین نفر مبارزه كند . اضافه كردن یك آپشن جدید مخفی كاری به بازی ، melee attack های متنوع و جدید و شایعه ای مبنی بر وجود حركات آكروباتیك در بازی و همه ی این ها نشان میدهد كه گیم پلی بازی به همان پویایی خواهد بود كه همیشه بوده است . احساس كلی به نشان میدهد كه بازی امكان جدیدی برای عرضه ندارد ولی همیشه در هنگام عرضه بازی این سری بازی ما را غافلگیر میكند .